رویه های بازگرداندن کالا

رضایت مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های ارتباط تل خواهد بود و این مجموعه در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش دربهترین شرایط و مطابق انتظار مشتریان بدستشان برسد. با این حال ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مشکلاتی روبرو شوند که درچنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده که انتظار میرود این مشکلات را بهترین نحو رفع و رجوع کند تا تجربه ای لذت بخش و بیادماندنی از خرید آنلاین برای مشتریان به ارمغان بیاورد.

نکته مهم و قابل توجه این است که گروه‌های کالای ارائه شده در وب سایت ارتباط تل، همگی دارای گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی هستند  و همگی این کالاها  مشمول 7 روز مهلت تست و بازگشت کالا نمی‌شوند. همچنین اقلامی که به عنوان هدیه‌ از طرف ارتباط تل همراه سفارش ارسال می شوند و در فاکتور فروش با مبلغ صفر ریال درج شده‌اند و مشمول ضمانت 7 روزه تعویض نیستند گرچه برای سایر محصولاتی که نیاز به مهلت تست دارند، ارتباط تل 7 روز  فرصت برای بازگشت درنظر گرفته است.

لطفاً توجه داشته باشید:

– باز کردن جعبه و نصب کالاهایی که باید توسط کارشناس شرکت مربوط راه اندازی شوند و تنها باید توسط کارشناس مجاز انجام شود. برای این منظور با شرکت مربوط یا نمایندگی مجاز آن تماس بگیرید. در غیر  این صورت امکان استفاده از هرگونه گارانتی یا خدمات پس از فروش از وجود نخواهد داشت.

–  در صورت خرید اعتباری (استفاده از کد تخفیف) پس از نهایی شدن سبد، از نظر قانونی امکان اعمال تغییر در سبد خرید، و تغییر مبلغ فاکتور به دلایل انصراف از خرید، حذف یا تغییر کالا یا تعداد کالا وجود ندارد و اگر مشتری درخواست هرگونه تغییری را داشته باشد، کد تخفیف باطل خواهد شد و امکان برگرداندن مبلغ آن وجود نخواهد داشت.

شرایط بازگرداندن کالا

استفاده از 7 روز ضمانت بازگشت چه شرایطی دارد؟

 -کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد.

– اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 7 روز پس از دریافت کالا، به ارتباط تل اطلاع داده شود.

– بدیهی است نگهداری بسته بندی و جعبه اصلی کالا تا پایان 7 روز مهلت استفاده، مورد انتظار ارتباط تل می باشد و استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به ارتباط تل عودت داده شود.

-مخدوش کردن، برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا امکان استفاده از ضمانت بازگشت 7 روزه را از بین خواهد برد.

– این سرویس  هرگونه اشکال‏‏‌ فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و ملحقات) که ناشی از استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شده باشد را شامل نمی‏‏‌شود.در صورت استفاده ناصحیح پس از تحویل کالا هزینه های جانبی اعم از حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی بر عهده مشتری خواهد بود.

 -کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت متفاوت باشد.

– وجود مغایرت، باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش ارتباط تل از طریق تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.

– اگر مغایرت و ایراد، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده باشد، بعنوان مثال رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود در زمان تحویل  و بدون استفاده عودت داده شود.

– عکس محصولات جهت ارائه اطلاعات بیشتر و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در جزییات با کالای اصلی مغایرت وجود داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد لذا ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است.

– در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود داشته باشد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن خواهد بود که کالا از حالت اورجینال و بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.

– در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی امکان پذیر باشد، ضروری است که کارتن و جعبه اصلی محصولات بدرستی نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

استفاده از این سرویس تنها در شرایطی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به ارتباط تل بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را نا ممکن می سازد.

اگر کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد.

– آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروشارتباط تل از طریق تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.

– لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به ارتباط تل بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

اگر مشتری از خرید خود منصرف شود.

توجه بند 1:  انصراف از خرید و درخواست مرجوعی مربوط به کالاهایی می باشد که باز نشده باشند. بدیهی است هر‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان عودت دادن کالا را منتفی می سازد،این موضوع در شرایطی که از کالا استفاده نشده باشد نیز صادق می باشد.

توجه بند 2: از آنجا که ارتباط تل یک وب‌سایت فروشگاهی آنلاین است، بدیهی است حق استرداد کالا طبق شرایط صرفا متعلق به مشتری یا مصرف‌کننده است.

– اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارشات ارتباط تل (شماره تلفن 88502346-021 ) اطلاع داده شود.

– اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا 7 روز‏، باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد.

– با استناد به “توجه بند 1” در این حالت، برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا باز نشده  باشد، در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد، و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود. همچنین اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز   الزامی است. لازم به ذکر است کالاهایی که به دلیل ماهیت خاص یا استفاده شخصی و با توجه به لزوم رعایت مسایل بهداشتی نمی‌توانند بازپس داده  شوند، از شمول این بند خارج هستند.

لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

همچنین در صورت انصراف از خرید، ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود.

– اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد.

– آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش ارتباط تل اطلاع داده شود.

– با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و ارتباط تل  تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.

– لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به ارتباط تل بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

– کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش ارتباط تل ارسال شود.

– در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به ارتباط تل بازگردانده شود.

توجه:

پس از بررسی کالا های مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت خودداری مشتری از  تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد ارتباط تل در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت ارتباط تل در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسوولیتی نخواهد داشت.